Recent Posts

14 Eylül 2009 Pazartesi

Sonradan Kızışan Orta Alan Mücadelesi

İki hafta aradan sonra heyecanlı heyecanlı İsmetPaşa'nın yolunu tuttum, afedersiniz oruç tut(a)mayan bi munafık oldugumdan mutevellit sallana sallana evimden cıktım, ay iftarı naparım, ay teravih namazı kaçacak, ay oy demeden Körfez'in karşı yakasına yola koyuldum. Belki minibuste yanıma güzel bi kız oturur diye en stratejik koltuga yoneldim ama Facebook'ta "Sevgilinin adı ne olacak anketi"nde de cıktıgı gibi, Yalnızlığa Mahkum kalakaldım... Olsun, tek aşkım Kocaeli ya! diyerek kendime umit verdim... Çok dertliyim be blog!

Bu hafta Bank Asya gene yapacagını yapmıştı. Garip garip sonuçlar, sürprizler, xfactor'un tutmayan kuponları... Geçen hafta iddaa'dan Bolu-Kocaeli maçı son dakikada cıkartılmıştı, tamam son dakika olmasa da, maça kısa bi süre kalaydı en azından. Bu hafta da favori Adanaydı. Ehh, bundan sonra neredeyse Kocaelisporun oynayacagı cogu maça ters sonucu yazmak mantıklı gibi gözüküyor. Yine de 3.30 ' luk oran bence cazipti ve Körfez'in macı alacagını düşünüyordum..

Evden çıkmadan resmi siteye bi göz atayım dedim, o da ne! Saat 18:00'de Bülent Serttaş konseri vardır, taraftarımız erken gelsin. Oha be arkadas! Bu tip bi organizasyonun olacagını biliyorduk ama ani bi gelişmeydi, sanatını icra edecek abimiz pek çekici değildi, ramazan, oruç, haftaiçi yaşanan hüzünlü olaylar derken zamanlama olarak da hatalı bi organizasyon oldu haliyle. Bülent Serttaş çıkmış, güvenlikçilerle stad içindeki köftecilere söylemiş bırakmış gitmiş sonra da... Amcanın menajeri yonetim kurulundan birisinin eşiymiş.. Beleşe konser yaptı, maç izledi işte...

Stada yine erken girenlerden biri olmanın haklı gururunu yaşadım, bu sefer gazdım, bütün tezahuratlara eşlik etmeliyim diye şartladım kendimi. Maç başında İstiklal Marşı'yla teröre lanet edildikten sonra maç başladı. Açıkcası yazım uzun olabilir ama buraları çabuk geçecegim. Anlayamıyorum, iki hafta once Hacettepe de aynı performansı göstermekte diretmişti. Dışardan bakılınca Kocaelisporla maç yapan herhangi bir rakibin cok baskılı oynayacagını, kontrolu tamamen ele geçirecegini düşünebiliyoruz, fakat İsmetpaşa'da bu kolay olmuyor mu anlamıyorum. Atak yapmaya hevesi bile olmayan bi oyun anlayışı ne kadar mantıklı. Güya bir de Adanaspor üst sıraları hedefliyor derler... Külliyen Yalan.

Sıkıcı bir orta alan mücadelesi klişe tabirle. Nadir de olsa zaman zaman hareketlenen oyun, zırt pırt faullerle durdu da durdu. Off pöff derken, Adanaspor'un tehlikeli atakları ikinci yarı gelmeye başladı, ama bunlar uzaktan sutlar. Tribundeki CMYLMZ'ların deyimiyle Adanasporun ARAP futbolcuları çok agresifti. Kocaeli'nin gobegindeki Emirhan ve CemSinan iyi uyum yakalamış kısa sürede. Hatasız oynadılar, tehlikeli topları iyi kestiler. Yine ikinci yarı Serdar'ın kendi yarattıgı bir pozisyonda top çizgiden döndü. İki takımda sagdan soldan kullandıkları serbest vuruşları amatörce HARCADI!!

Oyunun sonlarına dogru taraftar da iki takım da çok gaza geldi deyim yerindeyse! Bir arada saglı sollu Körfez Gol Gol Gol derken o kadar azgınlaştık ki halimize güldük. Gol umudum Hamza'nın kendini gösteremeyişi beni hayal kırıklıgına itti. Oyun son on dakikada iyice hareketlendiyse de, futbolcular 85 dakika kendi hallerinde top oynadıklarından olsa gerek futbol tanrısı onları böyle cezalandırdı, şutlarını yavaşlattı, kafa topuna cıktıklarında alttan formalarından cekiştirdi.

Kendimi şartlamıştım, bagıracagım edecem diye, yahu hamlaşmışım, öldüm öldüm. Sanırım en son BJK maçında da numaralıda izlemiştim, o zaman iyi bagırmıştık gerçi ama neredeyse 4 aydır maratonda bulunmayışımdan oldu, silkelendim. Yalanım varsa küme düşelim, maç boyunca 2 dakika susmaz mı bi taraftar arkadas! Ayıp bize.. Aralarda ısrarla yeni besteler söylendi, fakat benim gibi çogu kimse bilmiyodu. Mal mal baktım, kusura bakmasın kimse.

Gelelim iddaacılara, blog yazarları olarak toplumdan tepki topluyoruz, kendi adıma 9 maçın 4ünü bilemedim ya da 5, tam emin değilim, yarı yarıya işte! Ama yapacak birşey yok, Bank Asya'yı 6-7 senedir takip ederim (düştüğümüz 2003'ten beri) bole sürprizler Allahın emridir. Hep derim, bu ligte maçları bilebiliyosan senden süperi yoktur. Bu maçta da kritik ataklar oldu, her sonuç olabilirdi. İlk yarı golluk hiç atak olmadı, ikinci yarı golu atan maçı alır bi durum vardı. Yani ne bileyim ben?

Staddan cıktık, eve yollandık, 2. minibuse bindim, şans yüzüme mi güldü ne derken, yaşıtım güzelce bi kız çat diye yanıma oturmaz mı? Oturur fakat yandaki iki koltuga annesi ve teyzesi de oturur. Bütün yol konu komşu dedikodularını dinledim zaten, neyse, önümüzdeki maçlara bakacağız artık...

Teşekkürler 11 genç çocuk (serdar+cem sinan hariç) ve güzel taraftar.

2 yorum:

umituymaq dedi ki...

"zenci kalçası da neymiş gördük", adana nın kamerunluları için süper diyenler, bu adamların fazla kilolrından neden hiç bahsetmediler bize, bir de çok agresifler her müsait pozisyonda bizim çocuklarla ağız dalaşı itişip kakışmalar falan,

xfactor dedi ki...

haha kirkbir yazı muazzam olmuş. özellikle fotografa koptum, minibus detayı da es geçilmeyecek cinsten